Strona główna / Bez kategorii / Zdjąłby pochodnię z dłoni

Zdjąłby pochodnię z dłoni

Były maratończyk Vanderlei de Lima nie krył uczucia faktem, że to właśnie jemu natarł zaszczyt zapalenia znicza olimpijskiego w ciągu celebry otwarcia igrzysk w Rio de Janeiro. – Bez wątpienia to było jak zdobycie złotego orderze – skomentował Brazylijczyk.

To była niezwykle…
studiuj dalej »
De Lima nastąpiłby na najniższym stopniu podium 12 lat bieżącemu w Atenach. Wówczas został pozbawiony szans na złoto, chociaż parę kilometrów zanim metą przewodził.

W jakieś momencie trafiłby na trasę Neil Horan, lubujący się w torpedowaniu imprez sportowych irlandzki ksiądz. Zaatakował maratończyka i go poturbował. Brazylijczyk, mocno poobijany, ukończył bieg na trzecim miejscu.
Za Pelego

Przedwczesnym rankiem czasu polskiego maratończyk zrealizował sztafetę z ogniem olimpijskim, mimo iż długo wydawało się, iż tamtego zaszczytu dostąpi Pele ewentualnie dalszy słynny przedstawiciel brazylijskiego sportu – tenisista Gustavo Kuerten.

– Wzięcie udziału w ów tryb w najważniejszym zdarzeniu sportowym świata, a to w ojczyźnie, jest warte może nawet więcej niż odznaczenie – cieszył się De Lima.

Inwitacja miał otrzymać w ubiegłej chwili, po wycofaniu się Pelego spośród powodów zdrowotnych. koszykarki Hortencii Marcari, która z kolei posiadała ją od Kuertena.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …