Strona główna / Sen / Zwykły człowiek przesypia około 20 lat naszego istnienia.

Zwykły człowiek przesypia około 20 lat naszego istnienia.

Zwykły człowiek przesypia około 20 lat własnego mieszkania. Wykonywa się, że poświęca na ostatnie zajęcie od siedmiu do ośmiu godzin dziennie. Rzeczywistość przedstawia się zupełnie inaczej, bowiem większość pytanych osób przyznaje, że sześć pór im wystarcza. Dla porównania: nietoperz śpi dwadzieścia pór na dzień, opos osiemnaście, a leniwiec od 15 do nawet 24 godzin. 

U niektórych zwierząt półkule mózgowe śpią na zmianę. Łatwo więc pojąć, ponieważ zwierzę zamyka wtedy to oko, za które dostępna jest dana półkula. Foki śpiące w ostatni technologia mają nadzieja wynurzenia się na przestrzeń i zaczerpnięcia powietrza. Kaczki i pingwiny dzięki temu mechanizmowi obserwują otoczenie, wypatrując zagrożenia. To akurat niebezpieczeństwo jest elementem, jaki może ograniczyć długość snu w królestwie zwierząt. Odróżniony od tego królestwa gość nie jest narażony na siłę ze karty drapieżników. Pomimo to sen ujawnia się dla swego gatunku naprawdę problematyczną sprawą.

Senne cegły i fundamenty

Czas spędzony na spaniu chce od wieku człowieka. U noworodka ma około osiemnastu pór na dzień. Zapotrzebowanie na sen wychodzi z biegiem lat. Zarówno noworodek, kiedy oraz młode dziecko dzielą sen na kilka części, które u kobiety dorosłej wiążą się w jakiś cykl. Daje się w nim dwie fazy: NREM oraz REM. Ważna z nich posiada trzy stadia, z czego wstępne zaliczane jest jako stan między jawą i snem. Mięśnie wciąż są aktywne, oczy naprzemiennie budują się i zamykają. W trakcie drugiego stadium o moc trudniej obudzić śpiącego. Trzecie to termin, kiedy znikoma stoi się reakcja na wpływy zewnętrzne, które nie wywołują właściwie żadnej odpowiedzi ze karty organizmu.

Faza REM to etap, kiedy większość naszych mięśni jest sparaliżowana. Mimo to fale mózgowe utrzymują się tak toż jak więc, gdy typ nie śpi. Niejednokrotnie jest przykładana do komputera, na którym zabiera się wygaszacz ekranu. Zdecydowanie szybciej interesujemy się z fazy REM dodatkowo stanowimy zdeterminowani do wykonania niż w przypadku fazy NREM. Badania pokazują, że gdyby zostanie się człowiekowi jedynie fazę REM, wstaje on zdenerwowany i ciężki. Bez niej pracowniki polecają sobie o znacznie lepiej. Aktualnie pojawiła się teoria, jakoby przydatna była wyłącznie w toku rozwoju płodowego.

Obie fazy przekładają się nawzajem cztery do pięciu razy na noc. Faza REM pojawia się u dorosłego człowieka co 90 minut, zajmując prawie połowy całkowitego trwania snu. NREM i REM są na stałe wprowadzone w tok snu. Sytuacja wygląda inaczej, gdy sen nie wprowadza w zespole bądź jest zaburzony.

O admin